PREČO JE ZDRAVÁ A VYVÁŽENÁ STRAVA NAJLEPŠOU VOĽNOU PRI CHUDNUTÍ?

Keby ste sa rozhodovali schudnúť, akú cestu si vyberiete? Cestu diét, športu alebo vyváženej stravy?

Klienti sa mi často zdôverujú s nepríjemnými skúsenosťami, keď sa snažili schudnúť bez ohľadu na následky. Internet im ponúkol rýchle riešenia v podobe Keto diéty, Military (vojenskej) diéty, Ryžovej diéty či mnohých iných, s neudržateľným výsledkom.

Rýchle diéty síce prinášajú rýchle výsledky, no telu skôr uškodia, ako pomôžu. Tieto pomyselné skratky za okamžitým úspechom sú často sprevádzané jojo efektom, stratou imunity či energie a celkovým narušením vášho organizmu. Navyše tento začarovaný kruh stojí vašu peňaženku nemalé úspory.

Zdravá a vyvážená strava je jediným racionálnym riešením, ktoré by malo byť prvou  voľbou.

Úprava jedálnička  je najdôležitejším krokom na ceste za ideálnou postavou a váhou, ktorého výsledkom bude dlhodobé udržanie hmotnosti, celková psychická a fyzická pohoda a spokojnosť s vlastným telomPo úprave telo reaguje takmer okamžite, pretože zrazu má všetko, čo potrebuje. Prestáva si robiť tukové zásoby, nie je unavené a uzdravuje sa. Prejaví sa to odvodnením organizmu, úbytkom váhy a prílevom energie.

Jedlá, ktoré sú chemicky upravované, spracované, obsahujú zbytočne veľa sladidiel alebo soli predstavujú pre organizmus záťaž. Viacerí z nás neboli od detstva vedení k strave bohatej na živiny a vitamíny, čo sa časom môže prejaviť na zdravotnom stave a imunite. Avšak, už pri prvých pozitívnych zmenách v stravovaní viete pomôcť telu vybudovať fungujúci imunitný systém, vyriešiť metabolické problémy, napraviť poruchy príjmu potravy a získať množstvo energie.

Zdravé stravovanie nie je veľká veda. Je o potravinách, ktoré bežne nájdete v obchodoch. Vyvráťme si aj domnienky, že príprava zdravých receptov je zdĺhavá a náročná. Nie je to pravda. Rovnako, ako nie je pravdou, že zdravé potraviny sú drahšie. Treba si uvedomiť, že jediné, čo skutočne potrebujete, je rozhodnutie nahradiť svoj pôvodný životný štýl za zdravší.

Zdravé stravovanie NIE JE DIÉTA,  je to životný štýl.

Klientom neustále opakujem: pomaly ďalej zájdete. Prvým krokom k úspechu je pochopenie, čo vám škodí a čo pomáha.  Zdravé stravovanie nie je len o redukovaní váhy, ale aj o tom cítiť sa dobre po všetkých stránkach. Budujete si svoje vlastné zdravie, svoje lepšie „ja“.

Výživovému mentoringu a zdravému životnému štýlu sa venujem viac ako10 rokov, za posledných 5 rokov na profesionálnej úrovni. Moji klienti dosahujú rýchly, zdravím akceptovateľný a trvalý výsledok bez potreby doplnkov či tabletiek. Učím ich, ako s potravinami rozumne pracovať. Informácie, ktoré im odovzdávam sú pre nich navždy získané vedomosti, ktoré vie využiť celá rodina. Naučiť sa zdravo a racionálne stravovať je investícia na celý život, ktorá v konečnom dôsledku ušetrí peniaze nielen za stravu, ale aj lekárov a lieky teraz, i v budúcnosti.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité výhradne na účely spracovania tohto komentára. ZÁSADY SPRACÚVANIA A OCHRANY OSOBNÝCH ÚDAJOV